Nurgül Yeşilçay’a Hollywood’dan ‘En İyi Hanım Oyuncu’ ödülü!

İran yapımı ‘Güzel Cin’ adlı filmimizde rol alan Nurgül Yeşilçay, Hollywood’tan ödül aldı. Next Generation Indie Film Ödülleri’nde ‘En İyi Hanım Oyuncu’ ödülünü kazanan Yeşilçay, ödül sevincini toplumsal medya hesabından paylaştı.
“FİLMİM ÖDÜL ALDI”
Oyuncu, “Oynadığım bir İran filmiyle ABD bağımsız filmcilerden ödül aldı. Pandemi filan bitti nihayet! Artık beyazperde filmlerinin tek tek görücüye çıkma vakti” ifadelerini kullandı.
PANDEMİDEN DOLAYI ERTELENDİ
İran’da çekilen ‘Güzel Cin’ adlı filmimizde yönetmen koltuğunda Bayram Fazlı otururken, başrollerinde Nurgül Yeşilçay’a İranlı oyuncular Farhad Aslani ve Leila Zare birlikte rol aldı. Çekimlerine 2019 senesinde başlanan filmimizde Yeşilçay, ‘Dilaram’ isminde bir karakteri canlandırdı. Filmimizde, Yedullah isminde bir adam eşini kaybettikten bir süre sonrasında geceleri hayalet görmeye başlıyor; hayalet rolüne ise Nurgül Yeşilçay, yaşam verdi. Meşhur oyuncu, çekimler için İran’ın İsfahan kentine gitmiş ve çekimden fotoğrafları toplumsal medya hesabından takipçileriyle paylaşmıştı. Bağımsız film festivalleri içinde mühim bir yere haiz olan Next Generation Indie Film Awards’da geçtiğimiz yıllarda da oyuncu Natasha Lyonne ve yönetmen Farah Nabulsi şeklinde meşhur adlar ödül almıştı.

Son Dakika Haberler